Zpět

Zatřídění stavebních prací

Přidáno: 14. 12. 2017 14:41:28 Počet shlédnutí: 3677

14 Prosinec 2017

ZATŘÍDĚNÍ STAVEBNÍCH PRACÍ DO KLASIFIKACE CZ–CPA -
NOVÁ INFORMACE GFŘ POTVRZUJE V MINULOSTI UPLATNĚNÝ DPH REŽIM

Generální finanční ředitelství vydalo dne 31. 8. 2012 ve spolupráci s Českým statistickým úřadem další informaci týkající se zatřídění stavebních prací do oddílů 41 – 43 klasifikace CZ–CPA ve vazbě na režim přenesení daňové povinnosti.


Tato informace reaguje na problematické dotazy související se zařazováním stavebních prací do
klasifikace CZ–CPA a s volbou daného DPH režimu. GFŘ zde upřesňuje zejména problematiku instalace, oprav a údržby zařízení pevně připojených k budovám spadající pod kódy 41 – 43 CZ-CPA a zásady pro odlišení těchto služeb zejména od prací spadajících pod kódy 33 CZ-CPA – Opravy, údržba a instalace strojů a zařízení.

 

Informace dále rekapituluje hlavní zásady pro aplikaci režimu přenesení daňové povinnosti a v závěru pak uvádí zatřídění stavebních prací do klasifikace CZ–CPA v konkrétních případech (např. instalace průmyslových a ostatních klimatizací a kotlů, opravy automatických dveří, údržba bezpečnostních systémů a další).

 

Důležité sdělení přináší finální odstavec této informace, kde GFŘ zmiňuje, že pokud dodatel i
příjemce plnění dosud shodně postupovali v dobré víře a následně se ukáže, že tento jejich postup není v souladu se závěry o (ne)uplatnění režimu přenesení daňové povinnosti vyplývajícími z informací GFŘ, nebude již uplatněný režim ze strany správce daně rozporován a není tedy nutné provádět zpětné opravy. Toto však platí pouze za podmínky, že nebyl zkrácen státní rozpočet.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení